Dirección: Km. 31/2 Vía Durán Tambo - Telefax: 042800114 / 042800115 - gerenciacomercial@almacopio.com
[user_logout]

Względem poprzedniego notowania wszystkie główne waluty straciły na wartości. Najmocniej funt szterling, który coraz bardziej zbliża się do granicy 5 zł. Warto również zauważyć, że na stosunkowo niskich poziomach znajdują się dolara oraz euro, których kursy są najniższe od ok. 1,5 miesiąca. Kurs funta osiągnął rekordowo niski poziom w stosunku do dolara amerykańskiego.

pikowanie dolara

Po podpisaniu kontraktu z klubem Toronto FC – z gażą 15 milionów dolarów za sezon – 31-letni reprezentant Włoch Lorenzo Insigne stał się najlepiej zarabiającym… Europejski Bank Centralny podniósł dziś stopy procentowe o 50 punktów bazowych. Oznacza to, że wynoszą one teraz 0 proc. Europejski Bank Centralny drugi raz z rzędu podniósł stopy procentowe o 75 punktów bazowych. Główna stopa depozytowa została wywindowana do poziomu 1,5 proc….

PSM: Raport okresowy za III kwartał 2022 roku (2023-01-19 07:

Spektakularne spadki bitcoina, zmiany wycen złota, wahania cen spółek – to nic innego jak korekty na rynkach, które często przyprawiają inwestorów o siwe włosy…. Zamrożone zostały transakcje prowadzone przez rosyjski bank centralny – nie może BTC próbuje zdobyć przyczółek powyżej 43 tys. Forexlive. upłynnić swoich aktywów. Rada Polityki Pieniężnej będzie zapewne bardzo ostrożna przy podejmowaniu decyzji o stopach. Rynek jednak wciąż nie wyklucza obniżek. W kwietniu wskaźnik inflacji niemal się podwoił – skoczył z 0,4 do 0,7 proc.

pikowanie dolara

Oniesienia o rosyjskiej rakiecie, która miała spaść w Przewodowie w woj. Pozytywne, ale dobrze przetrawione są dla złotego informacje, że impas ws. Krajowego Programu Odbudowy zostanie lada moment przełamany, a pierwsze unijne fundusze w ramach KPO mogłyby napłynąć do Polski w drugiej połowie roku. Wyższa od prognoz, imponująca dynamika PKB wypracowana w pierwszym kwartale (8,5 proc. rok do roku) ma stosunkowo małe znaczenie w kontekście nieodzownego wyhamowania wzrostu i nie robi na rynku walutowym wrażenia. Parodia giełdy w Moskwie znów otwarta Po blisko miesiącu przerwy na giełdę w Moskwie wrócił handel akcjami. Ale ograniczenia możliwości sprzedaży walorów są tak duże, że trudno mówić o wolnym rynku.

Aktualne notowania i kursy walut NBP archiwum — tabele i wykresy

Nikt nigdy nie miał wątpliwości, że instytucje i systemy polityczne w krajach takich jak Wielka Brytania są solidniejsze niż w krajach rynków wschodzących, ale to może się zmienić. Krach funta w połączeniu z zaniepokojeniem inwestorów faktem, że we Włoszech po weekendowych wyborach zostanie sformowany najbardziej prawicowy w powojennej historii tego kraju podsyca awersję do ryzyka. Turbulencje na globalnych rynkach, m.in.

To poziomy, które ostatni raz oglądaliśmy w marcu 2022 r., kiedy nasza waluta zaczęła pikować w następstwie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Artur Soboń jest zdania, że do hamowania inflacji w Polsce przyczyni się znacząco silny złoty. Wiceminister finansów jest zdania, że walutę wzmocni większy poziom inwestycji, do czego przyczynią się m.in. Nie potrafił jednak wskazać wartości naszej waluty względem dolara i euro. Złoty obecnie jest na podobnym poziomie jak w marcu – tuż po wybuchu wojny. Trwałość odbicia (na rynkach akcji i w notowaniach EUR/USD) w dużej mierze zależna może być od dzisiejszych danych z amerykańskiej gospodarki.

Tym bardziej że perspektywy polskiej gospodarki, które muszą rzutować na wyniki finansowe większości czołowych spółek, radykalnie się ostatnio pogorszyły. Nie chodzi tylko o obserwowane już od pewnego czasu, ostre hamowanie przemysłu i budownictwa oraz zaskakująco duży spadek naszego PKB w II kwartale (2,3 proc. realnie wobec poprzedniego kwartału). Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień.

Brytyjskie obligacje skarbowe zaliczają największą przecenę w historii, a kurs funta pikuje do najniższych poziomów w dziejach. Inwestorzy fatalnie wyceniają, jak fiskalne plany nowej Podstawy rynku instrumentów pochodnych (21 października) premier Wielkiej Brytanii i nowego kanclerza skarbu mogą wpłynąć na gospodarkę kraju. Ponadto frank znów kosztuje powyżej 5 zł, a dolara dzieli od tej bariery już niespełna 5 groszy.

Na wartość dolara wpłynąć może prezentacja danych dotyczących zapasów ropy naftowej, z kolei cena funta może zależeć od wskaźnika CPI Wielkiej Brytanii. W ocenie analityków na kurs rubla rzutuje przed wszystkim niedobór walut spowodowany odcięciem Rosji od zagranicznych źródeł płynności walutowej. Do końca bieżącego roku z tytułu rat kapitałowych i odsetek Europejski letnią akcji przed rozmowach Brexit wznowić od zagranicznych kredytów rosyjskie korporacje i banki powinny zapłacić 30 mld dolarów, a w 2015 roku mld USD. Wtorkowe kursy walut pokazały niebezpieczne pikowanie naszej waluty. Za jednego dolara płaciliśmy rano ok. 4,52 zł, za funta szterlinga – ok. 5,44 zł, a za franka szwajcarskiego – ok. 4,69 zł. Z kolei euro zbliżało się do granicy 4,70 zł.

  • Rynki generalnie lubią cięcia podatków, o ile nie są one finansowane skokowym wzrostem deficytu w okresie wysokiej inflacji – wskazuje w swojej analizie dr Przemysław Kwiecień CFA, główny analityk XTB.
  • Rosjanom nabywanie walut obcych – bo ich już w Rosji nie ma.
  • Zobaczymy jak rynek będzie reagował na politykę nowego rządu we Włoszech.
  • Zapomnij o niekorzystnych kursach i ukrytych opłatach.
  • Potężne odbicie na Wall Street z piątku nie jest kontynuowane na starcie tego tygodnia.

W środę złoty umacnia się wobec dolara o 0,23 proc., a wobec franka szwajcarskiego o 0,19 proc. Dolar kosztuje 4,56 zł, a frank – 4,83 zł. Dolar amerykański to waluta obowiązująca przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, choć nie tylko. Zielone banknoty warto też zabrać w podróż do Mikronezji, Portoryko, Salwadoru, Palau, Ekwadoru, Timoru Wschodniego, Zimbabwe, na Wyspy Marshalla, Mariany Północne czy Bonaire, Sint Eustatius i Sabę, gdzie dolar również jest oficjalną walutą. Z racji, że dolar amerykański jest rozpoznawalny i powszechnie używany na całym świecie, można nim płacić także tam, gdzie oficjalną walutą nie jest. Dużych ośrodków turystycznych, gdzie lokalni sprzedawcy chętnie przyjmują dolary.

Zastanawiają się nad tym nawet ci, którzy do… W doniesieniach medialnych pojawia się kwota 630 mld dolarów, które mają zostać zamrożone. Jeszcze w weekend w rosyjskich kantorach internetowych cena sprzedaży dolara była wyższa od ceny skupu niemal o 100 proc. Motorem spadków są zwłaszcza akcje spółek z sektora przemysłowego, w tym energetyczne i paliwowe. Ale również banki, których perspektywy finansowe mocno się pogarszają, także z racji wprowadzonych przez rząd wakacji kredytowych dla zadłużonych na mieszkania, z których skorzystało już ponad połowa uprawnionych.

Złoty ciągle mocny wobec walut. Czy to już trwały trend?

USD/PLN w ubiegłym tygodniu naruszał 4,10, ale już teraz cofnął się do 4,05. Z jednej strony prognozy Cinkciarz.pl zakładają, że dolar wyczerpał wzrostowy potencjał i szczyty w relacji do złotego są za nami. Z drugiej strony amerykańska waluta ma za sobą bank centralny skory do śmiałej reakcji na połączenie niskiego bezrobocia, piętrzącej się presji płacowej i rekordowej inflacji.

Wówczas kursy głównych walut wystrzeliły w górę. Wtedy też pojawiły się pierwsze, nieoficjalne doniesienia o rosyjskiej rakiecie, która spadła w Polsce. Nie takiej majówki spodziewali się akcjonariusze największych firm technologicznych w Stanach Zjednoczonych. W ciągu trzech dni największe amerykańskie spółki straciły na wartości ponad 1 bilion dolarów.

Czyli budzet bedzie OK a spoleczenstwo biednijesze. Mnie cieszy jedno ze ruskiego chamstwa mniej bedzie w kurortach nad morzem srodziemnym i nie tylko.Co do Polakow, nie ma lepszej wiadomosci jak plonaca Rosja. Typowa polska mentalnosc, Polak sie modli by sasiadowi krowa zdechla niz o to by jego wiecej mleka dawala. Tym razem obniżka cen bazowych o 0,4%, rozwiązanie problemów łańcucha dostaw oraz spadek wartości aktywów rynku towarowego wskazują, że szczyt inflacji ma już za sobą. Pozwala to na zwiększenie szans na grudniową podwyżkę stopy funduszy federalnych o 50 pb z 50% do ponad 80%, co osłabia pozycję dolara amerykańskiego. Przełom października i listopada jest okresem dobrym dla złotego.

Kurs dolara bije rekordy. Czy wciąż warto lokować oszczędności w tej walucie?

Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami. Obrót marżą zwiększa ryzyko finansowe. Inwestorzy, w momencie, gdy zaczną oferować obligacje rublowe i walutę, będą musieli obniżać ich wartość, aż ktoś zechce je od nich kupić. Rano rubel nieco się umocnił, po czym znowu runął.

Nakręca się spirala strachu i bankructw. Przedsiębiorcy boją się utraty płynności, konsumenci – przyszłości

Przemysł sportowy się zawalił – Rosja została wykluczona z rozgrywek sportowych. Rosyjscy światowej klasy artyści albo potępiają napaść Rosji na Ukrainę (np. śpiewaczka Anna Netrebko) albo tracą kontrakty . Gazprom codziennie zapewnia w komunikatach, że swoje dostawy realizuje do Europy zgodnie z planem – to on teraz łączy Rosję ze światem. Patrząc na dolara w szerszej perspektywie widać, że nie tylko trend jest wzrastający, ale przyrosty są kolosalne.

Złoty mocny, ale waluty mogą być jeszcze tańsze? Analitycy nie mają wątpliwości

Przed wyprawą warto jednak sprawdzić kurs dolara i wymienić walutę w kantorze, by uniknąć niekorzystnych notowań bezpośrednio na miejscu. Do szybkiego przeliczania aktualnego kursu dolara (np. z USD na PLN) można skorzystać z kalkulatora walutowego dostępnego w naszym portalu. Środkowy poranek przyniósł zmianę trendu umacniania się złotego, gdyż na ten moment krajowa waluta nieznaczne traci do franka szwajcarskiego oraz dolara. Cały czas pikuje kurs waluty brytyjskiej.

W efekcie rublowe wyceny w czwartek wyraźnie rosły, a w piątek rano oscylowały wokół kreski. Tymi walutami obcymi najczęściej płacili użytkownicy kart wielowalutowych podczas minionych wakacji. Czy za dolara znów będziemy płacić mniej niż 4 zł? Prawdopodobnie nie przyniesie istotnych przetasowań w notowaniach walut. Rosnący ciągle kurs dolara sprawia, że wiele osób zastanawia się nad ulokowaniem w tej walucie swoich oszczędności.

logo
Suscríbete en nuestro boletín de noticias